Senioři a nemocní v USA místo léků čím dál častěji užívají marihuanu pro léčebné účely. Podle zdravotnického měsíčníku Health Affairs se takový postup rozšiřuje. Ve státech, které zavedly konopí jako lék, naopak klesá množství předepisovaných léků. V roce 2013 ušetřila léčba konopím 165 milionů dolarů ze zdravotního pojištění.

Studie ukazuje, že marihuanu je skutečně možné za lék označit. "Odpověď je ano," uvedl jeden z autorů, David Bradford z University of Georgia, pro agenturu Reuters. Konopí zmírňuje bolest, pomáhá také při léčbě úzkosti nebo depresí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se