Politici v Česku se rozhodli, že skoncují s množírnami štěňat, na které roky marně upozorňují ochránci zvířat. Po prázdninách se v Česku rozjede velké tažení proti chovatelům, kteří zvířata drží ve špinavých a malých prostorách.
Jako první krok dostanou na podzim poslanci na stůl vládní novelu veterinárního zákona, která zavede povinnou registraci chovů i pro lidi, kteří je oficiálně neprovozují jako podnikání. "Zarazíme neetický obchod se zvířaty, který provází jejich utrpení. Každý, kdo bude chovat více než pět fen starších jednoho roku, bude mít zároveň povinnost nahlásit to úředním veterinářům," řekl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









