Praha už má jasno ve dvou hlavních otázkách týkajících se Metropolitního plánu, dokumentu, který určí, kde bude na území hlavního města do budoucna možné stavět a za jakých okolností. Několikaměsíční posuzování návrhu zmíněného materiálu odbornou komisí by se dalo ze strany magistrátu shrnout tradiční "jednou dobrou a jednou špatnou zprávou".

Dobrá je, že současný návrh je dostatečně kvalitní, a tudíž se nemusí kompletně přepracovávat, jak se někteří ještě nedávno obávali. Špatná zpráva zní, že se město definitivně vzdalo myšlenky schválit Metropolitní plán do roku 2020. Vzhledem k náročnosti příprav tak nestihne dodržet termín stanovený stavebním zákonem.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se