Mladík v tygří čapce a v šedém dámském "topu" s růžovými srdíčky stojí v tramvaji, hraje na klávesy chytlavý taneční song a dává do toho vše. Po chvilce přestane a anglicky říká: "Až hudba začne znovu, všichni budou tancovat."

Ta scéna se letos v březnu odehrála ve finských Helsinkách. Umělkyně Kateřina Šedá v rámci projektu Tram Buskers Tour přivezla do finského přebyrokratizovaného veřejného prostoru pouliční muzikanty a vypustila je do hromadné dopravy, kde pro jejich hraní platí zákaz.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se