Mladík v tygří čapce a v šedém dámském "topu" s růžovými srdíčky stojí v tramvaji, hraje na klávesy chytlavý taneční song a dává do toho vše. Po chvilce přestane a anglicky říká: "Až hudba začne znovu, všichni budou tancovat."
Ta scéna se letos v březnu odehrála ve finských Helsinkách. Umělkyně Kateřina Šedá v rámci projektu Tram Buskers Tour přivezla do finského přebyrokratizovaného veřejného prostoru pouliční muzikanty a vypustila je do hromadné dopravy, kde pro jejich hraní platí zákaz.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







