Miloslav Ludvík zklamal ještě dříve, než se oficiálně stal ministrem zdravotnictví. Po návštěvě prezidenta ujistil, že zamezí "plíživému růstu ekonomické spoluúčasti pacientů". Správným vykročením by naopak bylo přiznání, kterého se ministři zdravotnictví už léta bojí: že za banální výkony, nemocniční ubytování a stravu či běžné léky se bude platit více než dosud. I když… On to vlastně už Ludvík řekl. Před rokem v rozhovoru pro HN přiznal: "Podle mého názoru budeme muset finančně uříznout spodek péče − a nebudou to jen ty zmiňované acylpyriny − a přidat peníze nahoře." Jenže to mluvil ještě jako ředitel nemocnice, ne jako ministr zdravotnictví sociální demokracie, která bezpochyby půjde opět do voleb s populistickým heslem, že ve zdravotnictví si nikdo a nikdy nesmí připlácet.

Možná někdy v těchto dnech došlo v Motole na hořkou debatu mezi ředitelem nemocnice Ludvíkem a jeho náměstkem Martinem Holcátem. Kromě toho, že spolu vedou největší nemocnici ve střední Evropě, tak také oba svého času zlákala funkce ministra zdravotnictví. Ludvík nastupuje tento týden, Holcát vedl resort v roce 2013. A právě z té doby si Holcát odnesl cennou zkušenost, kterou nyní může nástupci předat: "Mílo, nikdy, ale opravdu nikdy se v této republice nepokoušej prosadit jakoukoliv spoluúčast pacienta. A už vůbec ne, když jsi tam za ČSSD."

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.