Donald Trump pomalu ztrácel trpělivost. Výběrem svého ministra zahraničí už teď trávil víc času než jakoukoliv jinou otázkou od voleb, které z něj učinily amerického prezidenta. Na stole mu jako alternativy ležela tak hvězdná jména jako Mitt Romney, Rudy Giuliani a David Petraeus. Nebyl schopen se rozhodnout, intuice, na niž tak rád spoléhá, ho odrazovala od kaž­dého z nich.

V tu chvíli se narychlo a spíš náhodou zjevil v jeho kanceláři Robert Gates − muž, který jako zahraničněpolitický analytik, poradce, šéf CIA a ministr obrany sloužil osmi prezidentům. Trump se ho zeptal, zda by mu mohl nabídnout někoho dalšího. Gates bez předchozí přípravy doporučil šéfa ropného gigantu ExxonMobil, o němž Trump v souvislosti s diplomacií do té doby nikdy neslyšel. Zvolený prezident, jenž Rexe Tillersona osobně neznal, ho pozval na dvě schůzky. Na konci té druhé ho požádal, aby se stal jeho ministrem zahraničí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.