Dvě několikametrové vidličky zapíchnuté do ohromné hroudy sýru symbolicky vítají návštěvníky jednoho z největších potravinářských veletrhů v Evropě. Berlínský Grüne Woche je velkým stolem přeplněným jídlem. A i pro české potravináře, kteří uvažují o vstupu na německý trh, je jedinečným místem, kde mohou otestovat chutě tisíců návštěvníků.

"Němci nechtějí paštiky z vepřového nebo vnitřností, kupují zvěřinu nebo opeřence," vysvětluje účastník veletrhu Tomáš Babinec, který je jednatelem výrobce paštik Čongrády.

Vstupenkou na talíře Němců jsou i výrobky v biokvalitě nebo bez lepku. "Všichni obchodníci ze západní Evropy o tom mluví, vizitky si s námi vymění jen v případě, že to vyrábíme," uvádí Tomáš Richtr ze společnosti Ekofrukt Slaný. Ta vyrábí sušené ovoce nebo müsli tyčinky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se