Dvě největší české firmy vycítily, že budoucnost automobilového průmyslu je v elektrických motorech. Škoda Auto a energetická společnost ČEZ proto spojí síly a budou společně investovat do rozvoje elektromobilů v Česku. HN to potvrdil šéf energetické firmy Daniel Beneš. "Elektromobilitu bereme jako velkou příležitost," prohlásil.

Škoda bude vyrábět elektroauta, ČEZ zase stavět dobíjecí stanice a dodávat do nich elektřinu. Bude proto důležité, že obě firmy sladí své plány: s nárůstem množství nových aut se bude úměrně zvyšovat i počet dobíjecích stanic.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se