Lesníci hledají svého "brand ambasadora", který bude pěstovat image jejich oboru. A hlavně nabádat Čechy k většímu využívání dřeva. Lesnické kampaně má financovat nový Lesnicko-dřevařský fond. Na popud profesní komory ho chystá ministerstvo zemědělství vedené lidovcem Marianem Jurečkou. Fungovat by měl od 1. ledna příštího roku.

"Do fondu budou přispívat stovky vlastníků lesů a desítky pilařských provozů. Vlastníci lesů ročně odvedou 6,8 milionu korun, zpracovatelé dřeva pak 8,9 milionu korun," předpokládá Jurečkův lesnický náměstek Patrik Mlynář. Stejnou sumu, jakou fond vybere od majitelů lesa a zpracovatelů dřeva, přidá stát. Ročně tak bude mít k dispozici asi 31 milionů korun. Zatím není jasné, jak s penězi naloží.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se