Doba je překotná a překotně se mění i politické strany. Tam, kde by člověk hledal liberální levici, je najednou bolševické rovnostářství, tam, kde by jeden čekal pravicový liberalismus, je najednou národovecký populismus. Řeč je samozřejmě o ČSSD a ODS, donedávna kotvách zdejší politiky. Proměna je mrzutá v obou případech, ale ve druhém přece jen víc. ODS je nyní proti ČSSD stranou malou, takže je větší riziko, že účelové úlety na samou hranici extremismu nedokáže v budoucnu vyrovnat.

K věci. Pražská ODS zvolila trojkou své kandidátky Václava Klause mladšího. Člověka, který v létě napsal, že bychom "měli vypadnout z EU a tvrdě kontrolovat hranice i za cenu, že o třetinu zchudneme". Můžeme si stokrát namlouvat, že vlastně o nic nejde, protože jeden Klaus průšvih nedělá. Můžeme se přesvědčovat, že předseda Petr Fiala nacionální bublání ve vlastní partaji zvládne. Je to ale jen podobný omyl, jako když pasažéři autobusu, kterému upadl volant a který se řítí do serpentin, spoléhají na to, že řidič stihne na poslední chvíli volant zase nějak přimontovat. Nestihne.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.