Vysoké ceny mobilních dat v Česku stály koncem února křeslo ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD). Ten těsně před svým pádem uvedl, že za drahý mobilní internet může dlouhodobá nečinnost dvojice regulátorů. Český telekomunikační úřad tuto kritiku okamžitě odmítl. A ve stejném duchu se teď po dlouhém mlčení vyjádřil i antimonopolní úřad.
Jeho předseda Petr Rafaj si myslí, že za situaci, kdy všichni tři největší operátoři nabízejí nejběžnější tarif shodně za 749 korun měsíčně, může právě telekomunikační úřad.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









