Doba, ve které žijeme, je nejlepší, co kdy byla. Tím teď nemyslím statistiky délky života, nejnižší úmrtnost novorozeňat nebo to, že u nás už 70 let nebyla válka (což je docela rekord). Jako ajťák to beru z pohledu technologií. Fascinuje mě, jak rychle se technologie kolem nás mění a co nám umožňují.

Většinu pracovního času trávím u klientů v různých městech po České republice. Teď jsem ale tři týdny s celou rodinou na Kanárských ostrovech. Není to dovolená − jak manželka (stavební inženýr), tak já (IT konzultant a lektor) tu pracujeme na zakázkách pro naše klienty z Česka. Prostě se nám období, kdy končí zima a ještě není jaro, nelíbilo, tak jsme vyrazili za sluníčkem. Za posledního půl roku již podruhé (v létě nám pro změnu bylo horko).

Naší práce se to ale nedotkne. Stačí nám notebook a telefon s připojením na internet (ideálně s kartou lokálního operátora, protože náš roaming je kvůli cenám nepoužitelný). Většina toho, co děláme, se dá díky technologiím dnes již dělat na dálku. Před chvilkou jsem měl hodinové školení formou videokonference. Klient vůbec nepoznal, že jsem 3500 kilometrů daleko a sedím 100 metrů od pláže.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.