Už během několika příštích týdnů by mělo být jasné, kdo povede nejvlivnější úřad v české energetice. V polovině léta skončí v čele energetického regulátora po šesti letech jeho šéfka Alena Vitásková. Nahradí ji kolektivní pětičlenný orgán.

Přihlásily se více než dvě desítky zájemců. Patří mezi ně bývalý senátor Jiří Bis, bývalý šéf úřadu Pavel Brychta, šéf Státní energetické inspekce Pavel Gebauer a řada dalších. Výběr pěti kandidátů, které bude ještě schvalovat vláda, má provést ministerstvo průmyslu řízené Jiřím Havlíčkem (ČSSD).

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se