Nikde na světě se nevyrábí více autobusů v poměru k počtu obyvatel než v Česku, v letošním prvním pololetí jejich produkce navíc ještě vzrostla. Přestože se výrobcům nevyhnuly problémy, autobusů se v tuzemsku vyrobilo 2314, což je meziročně o pět procent více. Podle počtu kusů se jich v Evropě vyrábí více jen v Polsku, tam má ale závody větší počet producentů.

U akcií Tesly nám červeně svítí téměř vše, říká investor, který sází na pokles automobilky

"Výroba autobusů má v tuzemsku dlouholetou tradici," říká ředitel Sdružení automobilového průmyslu Zdeněk Petz. Upozorňuje však, že další rozvoj závisí na pobídkách, kterými může Česko podpořit nové investice, i na dostatku vhodné pracovní síly.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se