Nikde na světě se nevyrábí více autobusů v poměru k počtu obyvatel než v Česku, v letošním prvním pololetí jejich produkce navíc ještě vzrostla. Přestože se výrobcům nevyhnuly problémy, autobusů se v tuzemsku vyrobilo 2314, což je meziročně o pět procent více. Podle počtu kusů se jich v Evropě vyrábí více jen v Polsku, tam má ale závody větší počet producentů.
"Výroba autobusů má v tuzemsku dlouholetou tradici," říká ředitel Sdružení automobilového průmyslu Zdeněk Petz. Upozorňuje však, že další rozvoj závisí na pobídkách, kterými může Česko podpořit nové investice, i na dostatku vhodné pracovní síly.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








