Zdravotnictví v Česku je podle letošního žebříčku Euro Health Consumer, který porovnává úroveň zdravotnictví mezi pětatřiceti evropskými zeměmi, na 13. místě. To znamená, že jsme v lepší polovině.
Posuzuje se řada kategorií: práva pacientů, dostupnost péče, výsledky péče, šíře poskytovaných služeb, prevence a farmakologie. Za loňský rok jsou vítězem Nizozemci, následovaní Švýcary a Nory. Češi přitom zbytečně ztrácejí body za něco, co by dnes mělo být normální: třeba v on-line objednávání k lékaři, které u nás prakticky není možné. A nejen to: lékaři u nás se brání i elektronickým receptům, protože asi deset procent z nich vůbec nepoužívá počítač. Tady nás předběhla i Makedonie či Chorvatsko.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








