Tuzemské ekonomice se daří. Nezaměstnanost je rekordně nízká, mzdy rychle rostou, domácnosti se nebojí utrácet a inflace se drží nad dvouprocentním cílem České národní banky. Podle některých ekonomů hospodářství dokonce vykazuje známky přehřívání. Za této situace bude bankovní rada ČNB jednat ve středu o dalším směřování své měnové politiky. Zcela vyloučeno tak není ani druhé zvýšení úrokových sazeb od dubnového konce intervencí.
Možnost, že letos ještě k jednomu zvýšení úrokových sazeb dojde, podpořili v předchozích týdnech svými výroky někteří členové bankovní rady a také hlavní ekonom ČNB Tomáš Holub. "Zvýšení sazeb do konce roku se jeví jako poměrně reálné," řekl Holub zhruba před dvěma týdny v rozhovoru pro HN. Podobně se v rozhovoru pro Reuters vyjádřil i člen bankovní rady Vojtěch Benda. "Dovedu si představit, že budu v září či v listopadu hlasovat pro zvýšení sazeb."
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








