Tuzemské ekonomice se daří. Nezaměstnanost je rekordně nízká, mzdy rychle rostou, domácnosti se nebojí utrácet a inflace se drží nad dvouprocentním cílem České národní banky. Podle některých ekonomů hospodářství dokonce vykazuje známky přehřívání. Za této situace bude bankovní rada ČNB jednat ve středu o dalším směřování své měnové politiky. Zcela vyloučeno tak není ani druhé zvýšení úrokových sazeb od dubnového konce intervencí.

Možnost, že letos ještě k jednomu zvýšení úrokových sazeb dojde, podpořili v předchozích týdnech svými výroky někteří členové bankovní rady a také hlavní ekonom ČNB Tomáš Holub. "Zvýšení sazeb do konce roku se jeví jako poměrně reálné," řekl Holub zhruba před dvěma týdny v rozhovoru pro HN. Podobně se v rozhovoru pro Reuters vyjádřil i člen bankovní rady Vojtěch Benda. "Dovedu si představit, že budu v září či v listopadu hlasovat pro zvýšení sazeb."

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se