Australané jsou zase o krok blíže těžbě českého lithia na Cínovci. Společnost European Metals včera podepsala memorandum o spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu. Jeden z nejžádanějších kovů současnosti by se u nás mohl začít těžit po roce 2020. Lithium se využívá hlavně na výrobu baterií do smartphonů, ale i elektromobilů.
Stát si chce memorandem pojistit, že bude mít vliv na budoucí těžbu. "Naším hlavním cílem je, aby lithium bylo u nás nejen získáváno, ale především dále zpracováváno. Proto jsme s držiteli průzkumných licencí zahájili rozhovory nad tímto naším požadavkem a jsem velmi rád, že ho Australané respektují," uvedl ministr průmyslu Jiří Havlíček.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








