Zákazníci telekomunikačního operátora O2 spotřebovali v zemích EU v červenci a v srpnu sedmkrát více dat a provolali dvakrát více minut než ve stejném období před rokem. Přimělo je k tomu červnové zrušení roamingových příplatků, které jim zajistilo v zemích unie stejné ceny za mobilní služby jako doma.

O2 tak muselo za služby poskytované jeho zákazníkům cizími operátory zaplatit více než v minulosti. Dodatečné náklady dosáhly podle finančního ředitele firmy Tomáše Kouřila stovek milionů korun. Nárůst příjmů díky tomu, že občané ostatních zemí EU čerpali v Česku rovněž více mobilních služeb, přitom O2 tyto náklady pokryl jen částečně.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se