Oscarovému režisérovi Woodymu Allenovi je z aféry hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina "smutno". "Zároveň ale nechcete, aby to vedlo k atmosféře honu na čarodějnice, k atmosféře Salemu, kdy každý chlap, který v práci mrkne na ženu, najednou bude muset volat právníkovi, aby ho hájil," prohlásil pro BBC Allen, který s Weinsteinem spolupracoval například na snímku Vicky Cristina Barcelona.

Producent a spoluzakladatel věhlasné společnosti Miramax čelí obviněním ze závažnějších činů, než je pomrkávání na kolegyně. Několik hereček ho dokonce nařklo ze znásilnění, což producent, kterého kvůli skandálu vyhodila jeho vlastní firma The Weinstein Company, odmítá. Přiznal ale, že jeho chování způsobilo "mnoho bolesti".

Také Allen v minulosti odmítl obvinění z toho, že zneužíval svou adoptivní dceru. Jeho slova o pomrkávání nyní vzbudila povyk nejenom na sociálních sítích. "Prostě nemrkejte na ženy v práci. Jednoduché pravidlo: pokud byste to nechtěli zažít od spoluvězně, nedělejte to kolegyni," zněl jeden z twitterových vzkazů Allenovi a mužům obecně.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se