Přestože by se mohlo zdát, že k více změnám, než které se ve školství odehrály loni, už dojít nemůže, rok 2018 může mít podobnou dynamiku. Jeho začátek nepochybně ovlivní první kroky nového ministra školství Roberta Plagy. Ten se už nechal slyšet, že prověří finanční i věcnou stránku inkluze. Děti se k zápisům na základní školy vydají opět až v dubnu, na maturitní obory se budou skládat už druhým rokem jednotné přijímací zkoušky a předškoláci budou muset v září povinně do školky. Tyto novinky začaly platit loni a mělo by se vyhodnotit, jak se osvědčily. Od letošního září odstartuje reforma financování regionálního školství. A ministerstvo bude hospodařit s rekordním rozpočtem.

První kroky nového šéfa resortu

Změny nastanou zřejmě hned zkraje roku ve společném vzdělávání − inkluzi. Už při převzetí úřadu Plaga prohlásil, že její řešení není dobré. Že se prodražila, si myslí i premiér Andrej Babiš. "Bylo by velice špatně, kdyby chybějící dvě miliardy korun byly na úkor platů pedagogů, které se navyšovaly," řekl Babiš, který po uvedení Plagy do funkce zkritizoval státní příspěvky na soukromé školy, čímž pobouřil část odborníků.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.