Velcí čeští zemědělci nevidí letošek příliš optimisticky. A to zejména kvůli částkám, které budou za svou produkci dostávat. U jednotlivých komodit počítají s poklesem cen nebo jejich výraznými výkyvy. Podle předsedy Zemědělského svazu ČR Martina Pýchy tak z případného zdražování potravin nebude moci nikdo vinit zemědělce.

"Dlouhodobě prodáváme za stejné ceny, už nemůžeme vyrábět potraviny levněji," tvrdí Pýcha. Farmáři podle něj ceny svých výrobků od začátku 90. let zvýšili 1,7krát, kdežto inflace vzrostla více než trojnásobně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se