Měl jsem zavřené oči, ale letuška mi lehce zaklepala na rameno. Do odletu zbývalo deset, možná patnáct minut. "Sedíte na místě u nouzového východu, pane. Musím se vás zeptat, jste v případě potřeby ochoten otevřít nouzový východ a pomoci ostatním?"

"Samozřejmě," přikývl jsem. Kvůli své dvoumetrové výšce v letadlech u nouzového východu sedávám skoro výhradně.

Ani nevím, kolikrát jsem tu otázku slyšel. Určitě víc než stokrát. Nehledě na to, že jsem ve většině těchto případů musel souhlas "odkliknout" už na webu, když jsem si letenku kupoval.

Víc než stokrát jsem slyšel upozornění, že "ve velmi nepravděpodobném případě poklesu tlaku v kabině" mi před obličej spadne kyslíková maska, kterou si neprodleně nasadím, a udělám to dřív, než s tím budu pomáhat ostatním, například dětem. Že si mám vypnout všechna elektronická zařízení, případně je přepnout do letového režimu, a že světla v kabině budou během startu a přistání ztlumena, což je "standardní bezpečnostní procedura".

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.