Scénografka Michaela Horáčková Hořejší měla před pár lety pro nejmenovanou televizi navrhnout interiér studia. Při podpisu smlouvy se ale zarazila. Honorář byl o 30 procent nižší než odměna jejího kolegy za naprosto srovnatelný projekt. "Jediný rozdíl logicky musel být v tom, že jsem žena," říká scénografka s tím, že to nechtěla nechat jen tak a nakonec dosáhla vyrovnání honoráře.

"Ale je ostuda, že to vůbec někdo zkouší," dodává Horáčková, manželka neúspěšného prezidentského kandidáta Michala Horáčka.

Na postavení žen v české společnosti a jejich platové podmínky se zaměřuje nový průzkum agentury Ipsos, který si nechala zpracovat Asociace společenské odpovědnosti. "Z výzkumu vyplývá, že přesně polovina české populace se v práci setkala s platovými rozdíly mezi muži a ženami, 42  procent také s diskriminací matek," uvádí ředitelka asociace Lucie Mádlová.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.