Reálná mzda loni rostla nejrychleji od roku 2003. I přes rekordní zvýšení jsou však na tom zaměstnanci v České republice podle posledních statistik Eurostatu hůř než v 20 dalších státech Evropské unie.

Na záda nekoukáme pouze starým "vyspělým" zemím, ale třeba i Slovinsku. Ekonomové žádné dobré vyhlídky nemají. Prý je to tak dobře, protože máme nízkou produktivitu, takže by zvýšení mezd firmy položilo. Firmy prý neumí investovat do technologií, a když už je náhodou mají, tak je neumí používat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se