Reálná mzda loni rostla nejrychleji od roku 2003. I přes rekordní zvýšení jsou však na tom zaměstnanci v České republice podle posledních statistik Eurostatu hůř než v 20 dalších státech Evropské unie.
Na záda nekoukáme pouze starým "vyspělým" zemím, ale třeba i Slovinsku. Ekonomové žádné dobré vyhlídky nemají. Prý je to tak dobře, protože máme nízkou produktivitu, takže by zvýšení mezd firmy položilo. Firmy prý neumí investovat do technologií, a když už je náhodou mají, tak je neumí používat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












