Premiér v demisi Andrej Babiš zřejmě nevyslyší přání prezidenta Miloše Zemana, aby jeho hnutí ANO vyjednávalo o podpoře příštího kabinetu s komunisty a extremistickou a protievropskou SPD Tomia Okamury. Především postoje SPD vadí části Babišova poslaneckého klubu i širšímu vedení strany. Výbor hnutí se proto ve čtvrtek večer po více než tříhodinové debatě rozhodl, že se premiér vrátí k rozhovorům o koalici se sociálními demokraty.

"Výbor ANO ukládá vyjednávacímu týmu, aby obnovil vyjednávání s ČSSD. Diskuse o tom byla poměrně dlouhá," oznámila po skončení schůze místopředsedkyně hnutí a středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se