Premiér v demisi Andrej Babiš zřejmě nevyslyší přání prezidenta Miloše Zemana, aby jeho hnutí ANO vyjednávalo o podpoře příštího kabinetu s komunisty a extremistickou a protievropskou SPD Tomia Okamury. Především postoje SPD vadí části Babišova poslaneckého klubu i širšímu vedení strany. Výbor hnutí se proto ve čtvrtek večer po více než tříhodinové debatě rozhodl, že se premiér vrátí k rozhovorům o koalici se sociálními demokraty.
"Výbor ANO ukládá vyjednávacímu týmu, aby obnovil vyjednávání s ČSSD. Diskuse o tom byla poměrně dlouhá," oznámila po skončení schůze místopředsedkyně hnutí a středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










