S prezidenty to máme pomalu už jako Rusové s cary. Čekáme od nich příliš mnoho, odpouštíme jim skoro všechno. Zbožňujeme je, či nenávidíme. A hlavně jim tolerujeme, že neberou vážně ani ústavu, kterou by se měli řídit: nehodí-li se, improvizují.
Není to proto, že by politika bylo cosi, na co inteligence tohoto národa nestačí, ale proto, že byť jen rozumět jí vyžaduje úsilí, čas. A ty jí věnovat nechceme, od toho tu přece máme prezidenta na hradě českých králů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










