S prezidenty to máme pomalu už jako Rusové s cary. Čekáme od nich příliš mnoho, odpouštíme jim skoro všechno. Zbožňujeme je, či nenávidíme. A hlavně jim tolerujeme, že neberou vážně ani ústavu, kterou by se měli řídit: nehodí-li se, improvizují.

Není to proto, že by politika bylo cosi, na co inteligence tohoto národa nestačí, ale proto, že byť jen rozumět jí vyžaduje úsilí, čas. A ty jí věnovat nechceme, od toho tu přece máme prezidenta na hradě českých králů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se