Tomáš Nidetzký, člen vedení České národní banky, si myslí, že tlak na růst mezd v tuzemské ekonomice potrvá ještě několik let a firmy, které dosud váhaly se zvyšováním cen, nakonec budou nuceny své zboží zdražit. Zvyšování odměn zaměstnancům se tak v budoucnosti promítne do inflace více než dosud.
Boj o zaměstnance
Česká ekonomika zažívá období prosperity, doprovázené nedostatkem pracovních sil. Firmy prostřednictvím úřadů práce poptávají už více než čtvrt milionu pracovníků a volných pozic je poprvé v historii více než lidí schopných pracovat. ČNB ve své oficiální prognóze předpokládá letošní růst nominálních mezd téměř o osm procent a pak zpomalení růstu k pěti procentům.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












