Bývalému řediteli Českých drah Daliboru Zelenému se vrátila šance dostat mimořádné odchodné za to, že musel v únoru 2014 nuceně opustit svůj post. Nejvyšší soud zrušil verdikt Městského soudu v Praze, podle něhož nemá nárok na výplatu takzvané konkurenční doložky kvůli tomu, že ji neodsouhlasila dozorčí rada společnosti.

Chybějící souhlas se ale nemůže podle Nejvyššího soudu vykládat v neprospěch Zeleného. "Závěr soudu o absolutní neplatnosti dohody o konkurenční doložce pro nedostatek souhlasu dozorčí rady není správný," konstatoval Nejvyšší soud. Rozhodnutí zveřejnil minulý pátek a případ tak vrátil zpátky k Městskému soudu v Praze k novému projednání.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se