Americký filmař James Gunn teď naplno prožívá, jaký skandál může vzniknout kvůli něčemu, co jste napsali před mnoha lety na Twitter. Scenárista a režisér, který má na kontě filmy Strážci galaxie, Úsvit mrtvých nebo Scooby-Doo, se musí omlouvat za drsné vtipy a narážky. A filmové studio Disney ho rovnou vyhodilo z režisérského místa třetího dílu Strážců galaxie. Devět let staré poznámky na sociální síti jsou prý neobhajitelné a neslučitelné s hodnotami firmy, jejíž byznys se z velké části orientuje na rodiny s dětmi.

Gunn se například zapojoval do parodických řetězových tweetů, ve kterých uživatelé vymýšleli více či méně vtipné cynické verze romantických filmů. Z jímavé komedie Tři muži a nemluvně se tak v jeho podání stala pedofilní kriminální story Tři muži a nemluvně, s nímž měli sex. Jindy urazil Stevena Tylera z Aerosmith, zpěváka s velkými ústy, jehož typická image zahrnuje dlouhé rozpuštěné vlasy. "Stáhl jsem si jeho novou písničku," napsal Gunn a vzápětí přidal kruté hodnocení: "Cítím se u toho stejně provinile, jako bych si dopřával laciný orální sex od transky." Před sedmi lety si zas v jednom hotelu stěžoval na tlak vody ve sprše, který byl podle něj tak slabý, jako by mu na hlavu močilo tříleté dítě.

Pohoršuje vás takové vyjadřování?

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se liší vnímání černočerného humoru u nás a za oceánem, kdo už od Disneyho kvůli tweetům dostal padáka a proč jsou velké korporace tak málo odolné vůči skandálům vzniklým kvůli "exhumovaným kostlivcům"?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se