Siemens, ABB, Mitsubishi a další globální skupiny poměří tento týden své síly na největší středoevropské přehlídce průmyslových technologií. Jubilejní 60. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) je také nejzásadnější událostí v sezoně provozu brněnského výstaviště. "Letos máme naplněnou kapacitu a čekací listinu, což je jistě lepší než muset vystavovatele přesvědčovat, aby přijeli," říká ředitel městské společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

V nedávném průzkumu mezi tradičními vystavovateli se zjišťovalo, jestli "strojírák" nezkrátit. Trvá celý pracovní týden od pondělí do pátku. Ale firmy si to nepřejí, což Kuliše těší.

"Tento veletrh je fenoménem proto, že Česko je nejprůmyslovější země střední Evropy. A když průmysl funguje, funguje MSV. Pokud by tu průmysl nefungoval, nefungoval by veletrh a já bych neměl práci," poznamenává šéf brněnské veletržní správy. MSV se na obratu celého výstaviště podílí zhruba třetinou.

Letos se čeká 1600 vystavovatelů z 30 zemí, počet návštěvníků odhadují organizátoři na více než 80 tisíc. Mělo by jít o rekordní účast. Tématem letošního ročníku je Průmysl 4.0. Partnerskou zemí je Slovensko a na návštěvníky akce čeká i velkoryse pojatá výstava oslavující 100 let českého průmyslu a ikonické výrobky, které pocházejí z obou republik.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části se dozvíte, jaké jsou investiční plány Veletrhů Brno, kam se ubírá veletržní byznys i jaké akce by firma ráda pořádala.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se