Stovky malých insolvenčních správců zůstávají v nejistotě. Opět jim hrozí, že přijdou o možnost sdílet pracovníky. Praxi, kdy jeden člověk pracuje pro několik insolvenčních správců zároveň, chtěl zakázat už bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Vládní legislativci však k jeho vyhlášce měli námitky. Nyní zákaz žádá poslankyně Zuzana Ožanová (ANO).

Používání společných kanceláří a sdílení lidí jsou běžnou praxí drobných správců, kteří tak šetří náklady. Velké advokátní a insolvenční kanceláře tyto problémy řešit nemusí, každý správce zde má k dispozici své vlastní lidi. Ti insolvenčním správcům pomáhají s určitými úkoly, jako je třeba vyřizování pošty nebo poskytování základních informací věřitelům či dlužníkům.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části se dozvíte další podrobnosti návrhu poslankyně Ožanové i jak věc vidí ministerstvo či správci.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se