V ostravské huti bude pokračovat éra indických vlastníků. Její majitel, světová ocelářská jednička ArcelorMittal ovládaná Lakšmím Mittalem, v pátek oznámil, že podnik prodá skupině Liberty House jiného indického podnikatele Sandžíva Gupty. Ten jde v posledních letech cestou Mittala z 90. let a buduje z Londýna ocelářskou skupinu, která již má hutě ve Velké Británii, Austrálii a USA. I proto se 47letému Guptovi někdy říká "malý Mittal".

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se