V ostravské huti bude pokračovat éra indických vlastníků. Její majitel, světová ocelářská jednička ArcelorMittal ovládaná Lakšmím Mittalem, v pátek oznámil, že podnik prodá skupině Liberty House jiného indického podnikatele Sandžíva Gupty. Ten jde v posledních letech cestou Mittala z 90. let a buduje z Londýna ocelářskou skupinu, která již má hutě ve Velké Británii, Austrálii a USA. I proto se 47letému Guptovi někdy říká "malý Mittal".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








