Lidé zejména na sídlištích mohou očekávat dlouhodobý růst cen tepla. U odběratelů z centrálních tepláren se do něj začínají promítat vyšší ceny emisních povolenek. Poslanci hospodářského výboru proto chtějí růst cen vyvážit alespoň snížením sazby DPH na teplo od roku 2020.

Centrální vytápění, na kterém jsou mnohá panelová sídliště závislá, se v poslední době potýká s řadou potíží. Síť, která teplo rozvádí, je v některých městech zastaralá, úniky energie jsou vyšší, a tím pádem rostou i náklady, které teplárny následně rozpočítávají domácnostem.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Co by mohlo vyústit až v rozpad centrálního teplárenství, které lze považovat za ekologicky šetrné?
  • Komu by snížená daň prospěla nejvíce?
  • Jaký má na návrh názor ministryně Schillerová?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se