Když jsem coby mladá právnička začínala ve svém oboru, bylo právní prostředí doménou mužů. Ženy by ve funkci partnera velké právní firmy hledal jen málokdo. I proto existovalo pro mladé ženy působící v tomto oboru jen málo vzorů, jimiž by se mohly při své cestě za úspěchem řídit.

Dnes už je situace naštěstí jiná. V řadě advokátních kanceláří, včetně společnosti CMS, působí hned několik žen na postech partnerů. A to nejen ve Velké Británii, ale i napříč regionem střední a východní Evropy, kde zaujímají i nejvyšší pozice ve společnostech.

Zhruba před šesti lety jsem nastoupila do funkce managing partnera kanceláří v Praze a Bratislavě a byla jmenována do čela týmu pro korporátní oblast za region střední Evropy. Současně s tím jsem se stala také matkou. Časy se mění, a i když je balancování mezi soukromým a pracovním životem velice náročnou výzvou, není nemožné. Pracovní trh je dnes k ženám mnohem vstřícnější než dřív.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.