Poslanci chtějí vidět audit ostravské fakultní nemocnice, který zkoumal její hospodaření v době, kdy ji vedl Svatopluk Němeček. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) jim dokument přislíbil, ale poslanci ho zatím stále nemají.

Audit si nechalo udělat nové vedení nemocnice, poté co ministr zdravotnictví v únoru odvolal jejího dlouholetého šéfa Svatopluka Němečka. Jeho nástupce Evžen Machytka na základě tohoto auditu v červenci odvolal šéfy čtyř klíčových oddělení, pátý podle tvrzení odborů odešel na nátlak vedení.

Výpověď navíc podali i někteří primáři a specializovaní lékaři. Následovala bouře nevole ostravských politiků i zdravotních odborů. Poslední kapkou bylo říjnové odvolání přednosty gynekologicko-porodnického oddělení, renomovaného lékaře Ondřeje Šimetky. Machytka ho odvolal, aniž by mu sdělil proč. Poté se o situaci v této nemocnici začal zajímat i parlament.

Sám Machytka z čela nemocnice odstoupil koncem října a nový ředitel Petr Vávra, který se funkce ujal o pár dní později, stále hledá za odvolané přednosty oddělení náhradu. Interní klinika, gynekologicko-porodnická klinika, chirurgie, Ústav patologie a Ústav soudního lékařství mají v tuto chvíli jen dočasné šéfy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.