V třináctém ročníku prestižní podnikatelské soutěže Vodafone Firma roku vyhrála firma Retigo − výrobce gastronomických zařízení. Ten vyváží téměř 80 procent svých parních konvektomatů z Rožnova pod Radhoštěm do ciziny. Do zahraničí dodává své pracovní uniformy také vítězka titulu Česká spořitelna Živnostník roku. Kristina Tomandlová z Karlovarského kraje šije uniformy pro hotely a wellness. Mezi jejími klienty je také řada slavných hotelů v Česku.

Do letošního ročníku soutěží se přihlásilo celkově 2888 firem a 2896 živnostníků. Zapojit se mohl v podstatě každý živnostník a skoro všechny u nás podnikající firmy. Jde o zajímavou cestu, jak ukázat svůj potenciál a propagovat vlastní podnikání. Největší podnikatelské klání v Česku dlouhodobě podporuje malé a střední podnikání všech druhů a ve všech regionech.

Soutěží za 12 let prošla celá řada zajímavých a dnes uznávaných společností, jako je například přední světový výrobce a distributor nemocničních a pečovatelských lůžek Linet, společnost vyvíjející bezpečnostní software Avast nebo tvůrce účetního programu pro podnikatele, střední a velké firmy Pohoda společnosti Stormware. Ze živnostníků mají věhlas projekty Lindy Vavříkové Allegria − Firma na zážitky nebo Angel Wings Rehany Ježkové vyrábějící oblečení a doplňky pro nošení dětí na těle.

jarvis_5c0f8b18498e6a73a104fc28.jpeg
Vítězka soutěže Živnostník roku 2018 Kristina Tomandlová
Foto: HN – Jan Rasch