Adam Ondra a Max Habanec. Jeden se věnuje lezectví, druhý jezdí na skateboardu. Oba jsou představiteli sportů, které zažijí na olympijských hrách premiéru. A oba mají slušné šance být u toho. Kromě lezectví a skateboardingu se na další letní olympiádě za rok v Tokiu nově představí také softball, baseball, surfování nebo karate.

HN: Jak komunita kolem vašeho sportu vnímá, že se dostal na olympiádu a budou se za něj udělovat medaile?

Adam Ondra (AO): Komunita je rozdělená na dva tábory, jeden to vnímá jako veskrze pozitivní věc. Ten druhý, těžko říct, jestli menšina, nebo polovina, to vnímá jako nebezpečí komercializace našeho sportu. A především se obává toho, že to může ovlivnit volnočasové lezení na skalách tím, že venku bude přibývat lidí a lezecké terény i lezecké oblasti budou přelidněné a bude tlak je více zajistit a zpřístupnit je tak většímu množství lidí. Což pak pro někoho ztrácí nádech dobrodružnosti, který k našemu sportu patří. Já se toho úplně nebojím. Vnímám lezení na skalách venku a lezení na umělých stěnách vevnitř jako dva oddělené sporty a nemyslím si, že větší popularita našeho sportu díky olympiádě musí znamenat přeplněné lezecké terény venku. A už vůbec to nemusí znamenat, že by se tradiční cesty přejišťovaly na "via ferraty", tedy bezpečnější cesty opatřené ocelovými lany.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.