Lidé, kteří požádají o osobní bankrot, už vědí, jestli přijdou o bydlení, nebo ne. Zda jim střecha nad hlavou zůstane, určuje nové nařízení o ochraně přiměřeného obydlí schválené minulý týden vládou. Navazuje na novelu insolvenčního zákona, účinnou od června, dlužníci podle ní musí insolvenčnímu správci vydat majetek včetně obydlí k prodeji. Nové nařízení říká, v jakých případech tuto povinnost nemají. Vládní normou, na kterou čekali i samotní správci, se musí lidé řídit už od začátku srpna.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se