Po sněmovních volbách v roce 2017 došly pražským pirátům známé tváře. Z jejich magistrátního kvarteta se tři zastupitelé dostali do parlamentu a svého postu v komunálu se vzdali. Odešli tedy i Jakub Michálek a Mikuláš Ferjenčík, kteří patřili mezi výrazné postavy na radnici. Ve volbách 2017 piráti v hlavním městě získali přes 107 tisíc hlasů, lepší bylo jen hnutí ANO. To straně dávalo naději na pražský úspěch i v těch komunálních v nadcházejícím roce. Piráti však potřebovali silnou osobnost do čela kandidátky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









