Po sněmovních volbách v roce 2017 došly pražským pirátům známé tváře. Z jejich magistrátního kvarteta se tři zastupitelé dostali do parlamentu a svého postu v komunálu se vzdali. Odešli tedy i Jakub Michálek a Mikuláš Ferjenčík, kteří patřili mezi výrazné postavy na radnici. Ve volbách 2017 piráti v hlavním městě získali přes 107 tisíc hlasů, lepší bylo jen hnutí ANO. To straně dávalo naději na pražský úspěch i v těch komunálních v nadcházejícím roce. Piráti však potřebovali silnou osobnost do čela kandidátky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se