Pavol Kováčik neodešel z postu šéfa Ředitelství silnic a dálnic ze zdravotních důvodů, jak zněla oficiální verze. Měsíc po jeho překvapivé rezignaci se ukazuje, že hlavní příčinou byly stupňující se spory s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem i lidmi uvnitř ŘSD ohledně budoucnosti státní organizace. "Cítil jsem, že jsem ztratil podporu pana ministra v realizaci důležitých kroků, na kterých jsme se dříve domluvili. Cíle jsme měli sice totožné, ale začaly se lišit naše pohledy, jak se k těmto cílům dopracovat," uvedl Kováčik v rozhovoru pro HN.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se