Ve stavění silnic a dálnic se Česko propadá na chvost Evropské unie. Například Poláci jsou nyní v tempu výstavby mnohem dál než Češi. Proč se ale v tuzemsku nedaří stavět dálnice, když do země proudí miliardy z EU? "Na současné problémy bylo zaděláno dávno předtím, než se objevily. Buď chybným zadáním, špatnou prací, nebo nedostatečnou kontrolou," upozorňuje Tomáš Janeba, prezident Asociace pro rozvoj infrastruktury.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se