Ve stavění silnic a dálnic se Česko propadá na chvost Evropské unie. Například Poláci jsou nyní v tempu výstavby mnohem dál než Češi. Proč se ale v tuzemsku nedaří stavět dálnice, když do země proudí miliardy z EU? "Na současné problémy bylo zaděláno dávno předtím, než se objevily. Buď chybným zadáním, špatnou prací, nebo nedostatečnou kontrolou," upozorňuje Tomáš Janeba, prezident Asociace pro rozvoj infrastruktury.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









