Když jde o bydlení, pražská koalice křehne. Před několika měsíci prošlo jen natěsno zastavení bytové privatizace, v lednu se strany pohádaly kvůli hledání prázdných bytů přes elektroměry. Nyní se neshodnou piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN) na zvýšení daně z nemovitosti. Vedení magistrátu v pondělí schválilo, aby si ji městské části mohly zvednout až na dvojnásobek, za týden to ještě musí potvrdit zastupitelé. A právě v tomto hlasování nemusí mít koalice většinu − TOP 09 je proti.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se