Celkem čtrnáct trestních oznámení na bývalé ministry, úředníky, právníky či byznysmeny. A také výzva státu, aby bojoval o hornické byty v Ostravě, a to revizí téměř třicet let starého rozhodnutí o privatizaci černouhelných dolů OKD. Sněmovní vyšetřovací komise, která zkoumala privatizaci a následný pád této těžební firmy, v úterý představila svoji závěrečnou zprávu.

Trestní oznámení míří nejen na očekávaná jména, jako jsou bývalý ministr financí a exšéf ČSSD Bohuslav Sobotka či bývalý ministr průmyslu Milan Urban. Ti zodpovídali za kontroverzní doprivatizaci dolů před patnácti lety. Poslanci posílají policii poněkud překvapivě i na členy vlády ze začátku 90. let. Jsou to například Vladimír Dlouhý, bývalý ministr průmyslu, dnes šéf Hospodářské komory, nebo někdejší ministr privatizace, dnešní penzista Jiří Skalický.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se