Za pořádání protiústavního referenda o nezávislosti Katalánska rozdal v pondělí španělský Nejvyšší soud vysoké tresty. Bývalí lídři autonomní katalánské vlády si je vyslechli po dvou letech od nezákonného hlasování. Vůbec nejvíc si odnesl někdejší regionální vicepremiér Oriol Junqueras, který dostal 13 let za zneužití veřejných financí a pobuřování, tedy "veřejné a výrazné vystupování s cílem předejít použití zákona". Původně mu za vzpouru hrozilo až 25 let.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








