Za dva roky se na Slovensku bude zaměstnancům vyplácet nejméně 653 eur (16 800 korun). A tato částka automaticky poroste. Tamní zákonodárci v minulém týdnu schválili valorizaci minimální mzdy, tedy její navázání na průměrnou mzdu, vždy z předminulého roku. Nejnižší výdělky zaměstnanců mají dosahovat alespoň šedesáti procent tohoto průměru.

Část zaměstnanců, jichž se opatření týká, může být nadšena. Firmám ovšem může způsobit finanční problémy, takže budou rušit pracovní místa. Jedna z předních slovenských chemiček Duslo oznámila, že zastavuje všechny investice do rozvoje. Mezi hlavními důvody uvedla společnost z koncernu Agrofert zvyšování nákladů na zaměstnance.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se