Na stovku Čechů v produktivním věku připadne v roce 2050 téměř šest desítek seniorů. Dnes je to o polovinu méně. Nejen Česko, ale i okolní země budou rychle stárnout. Dětí se bude rodit málo. "Očekává se, že do roku 2050 téměř polovina zemí východní a střední Evropy přijde o 15 procent obyvatel," varuje Andreas Tudyka z Mezinárodního měnového fondu (zpráva v pdf zde). Bulharů bude za třicet let skoro o čtvrtinu méně, Čechů o dvacetinu. Výjimkou je Turecko, kde počet lidí poroste.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









