Dva pokusy, ani jedno hlasování. Gayové a lesby už rok a půl marně čekají na to, zda parlament schválí novelu občanského zákoníku a dá jim tak možnost uzavírat manželství. A čekat budou i nadále. Poslanci další kolo jednání v dohledné době na programu nemají. A například zmocněnkyně pro lidská práva a zároveň poslankyně z hnutí ANO Helena Válková by rozhodnutí raději nechala až na nové sněmovně, která vzejde z voleb v roce 2021.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se