O titul nejdražší společnosti světa, veřejně obchodované na burze, soupeřily letos americké technologické koncerny Apple a Microsoft. Do začátku prosince těsně vedl Apple s tržní kapitalizací 1,12 bilionu eur. Pak ale obě firmy překonal největší ropný koncern světa Saudi Aramco, který investorům poprvé veřejně nabídl půldruhého procenta akcií. Pozice naopak vyklízejí společnosti z Německa.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se