O titul nejdražší společnosti světa, veřejně obchodované na burze, soupeřily letos americké technologické koncerny Apple a Microsoft. Do začátku prosince těsně vedl Apple s tržní kapitalizací 1,12 bilionu eur. Pak ale obě firmy překonal největší ropný koncern světa Saudi Aramco, který investorům poprvé veřejně nabídl půldruhého procenta akcií. Pozice naopak vyklízejí společnosti z Německa.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










