Přemnožení hraboši na polích během letošního roku způsobili českým zemědělcům obrovské škody, které stále narůstají. "Podle hlášení zemědělců vzrostly už na 1,65 miliardy korun," upozorňuje Vladimír Pícha, mluvčí Zemědělského svazu ČR. Z toho téměř 200 milionů korun jsou podle něj ztráty na nově zasazených porostech − ozimech. Tedy na plodinách, jako jsou ječmen, pšenice a žito, připravených na příští rok.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












