Sto tisíc korun měsíčně v IT branži rozhodně není strop. Poptávka je veliká, výběr míst slušný i v našem regionu. Možná je i práce z domu. Ale jak se "ajťákem" vlastně stát?

Když se podíváme na životopisy některých úspěšných podnikatelů v IT, vypadá to jednoduše. Stačí zběhnout z vysoké školy, zajímat se o počítače a zkoušet programovat. A najednou jste ten ajťák, o kterého se perou bohatí investoři. V rea­litě to nemusí být moc odlišné. S diplomem z ČVUT nebo matfyzu máte dveře samozřejmě otevřené. Jenže co ti, kteří technickou vysokou školu nevystudovali? Jsou pro "kariéru ajťáka" ztracení?

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se